سایت بهترین ابزاروزیرآموزش و پرورش گفت: از سال تحصیلی آینده انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان دوره متوسطه در دو مرحله و در دو سال متوالی انجام خواهد شد.

علی اصغر فانی در مصاحبه با صدا و سیما افزود: براساس این تصمیم هدایت تحصیلی دانش آموزان در رشته های علوم پایه، علوم انسانی ، فنی حرفه‌ای و کاردانش در کلاس نهم دوره اول متوسطه و انتخاب رشته های تخصصی در کلاس دهم دوره دوم متوسطه انجام خواهد شد.

وی از موکول شدن برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش به سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد و گفت: طبق آخرین هماهنگی هایی که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داشتیم برگزاری آزمون استخدامی این وزارتخانه را سازمان سنجش آموزش کشور برعهده گرفته است و زمان و نحوه برگزاری این آزمون نیز این هفته اعلام خواهد شد.

فانی تاکید کرد: آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت مجزا از آزمون فراگیر آبان ماه سازمان سنجش و در تابستان امسال برگزار خواهد شد.

وی پیش از این از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش تنها با کمک معاونت پشتیبانی این وزارتخانه خبر داده بود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: نظام جدید آموزش و پرورش یا همان شش سه سه در سال تحصیلی‌آینده شامل همه دوره های تحصیلی می شود و دوره ابتدایی شش ساله و دوره اول و دوم متوسط سه ساله خواهد شد..


ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ]