سایت بهترین ابزار


تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵


ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵
افراد آینده نگر، قبل از انجام هر امری که در آن احتمال بروز مشکلات یا کلاهبرداری و ازین قبیل مواردی چون طلاق، معاملات، تجارت و … می رود، با مشاور حقوقی و یا وکیل حقوقی مشورت های لازم را به عمل می آورند.
موارد مربوط به وکیل دادگستری و مشاور حقوقی
پیشگیری از وقوع مشکلات حقوقی قبل از هر اقدام و یا ثبت شکایات و دادخواست ها توسط طرفین. جلوگیری از وقوع مسائل و موارد احتمالی ناشی از مشکلات بوجود آمده، که قابل حل می باشند.

ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

وکیل کیفری وظیفه رسیدگی و مشاوره در زمینه دعاوی کیفری را دارد. دعاوی کیفری یکی از شاخه های حقوق جزا شامل مجازات ها، قوانین و جرم ها می باشد.
تعریف حقوق جزا
در تعریف حقوق جزا، بایستی بدانید که این حقوق شامل قواعد و قوانین همیشگی، دارای ضمانت اجرای خاص (شدید و خفیف)، الزامی بودن اجرای حقوق جزا می باشد که شارع مقدس جهت برقراری عدالت، در قرآن بیان نموده و در تمام زمینه ها قابل انطباق می باشد.
حقوق جزا به دو دسته کلی تقسیم می شود :
حقوق جزای خصوصی
حقوق جزای خصوصی شامل جرایم ضد شخصیت افراد و اشخاص در جامعه، جرایم علیه اموال و دارایی ها و جرایم در سلب آسایش و امنیت عمومی می باشد.
حقوق جزای عمومی
حقوق جزای عمومی جرایم و مجازات مجرمین مطرح شده و کلیات قانون جزا و مجازات مربوط به عموم را ذکر کرده است.
وکیل دعاوی کیفری
وظیفه وکیل دعاوی کیفری آشنایی با تمام موارد در زمینه حقوق بخصوص حقوق کیفری که در زمینه های ارائه دفاعیه، تنظیم شکایت از جانب موکل، محاسبه خسارات ناشی از جرایم مختلف و در صورت لزوم ایجاد صلح و سازش میان شاکی و متشاکی (متهم) در کلیه امور مربوط به دعاوی کیفری می باشد.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

امروزه شاهد بیش از اندازه دعاوی خانوادگی هستیم. از آنجایی که خانواده از اساسی ترین بخش هر اجتماعی بشمار می آید، رسیدگی به امور دعاوی خانواده یکی از حساس ترین امور در قوانین و وکالت می باشد.

وظیفه وکیل خانواده

وکیل خانواده وظیفه رسیدگی به امور و دعاوی خانواده را دارد. دعاوی خانوادگی مربوط به رفتار ها و روابط حاکم بر اعضای خانواده از جمله زوجین، فرزندان، پدر و مادر و همچنین امور مربوط به مال و اموال و املاک آن ها از جمله مهریه، نفقه و ارث می باشد.
مهمترین مسائل مطرح در دعاوی خانوادگی
طلاق
به تدبیر مشاور حقوقی خانواده و یا وکیل خانواده با کمترین خسارتف مشکلات حل و فصل می گردد.
طلاق توافقیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

تعریف آیین دادرسی کیفری

در تعریف آیین دادرسی کیفری، طبق توضیحاتی که در بخش وکیل کیفری بیان نمودیم، قوانین و مقرراتی مطرح هستند که در آن ها تحقیقات و بررسی هایی در مرود جرم های صورت گرفته بعمل می آید. تعقیب مجرم و نحوه رسیدگی و مجازات های صادر شده طبق رای دادگاه و تجدید نظر هایی که پس از آراء صورت می پذیرد. جرم هایی که شامل تحقیق و تعقیب و صادر کردن حکم نمی شوند.
جرم هایی که بر علیه امنیت و آسایش کشور از نظر داخلی و خارجی همانطور که در قسمت حقوق جزای عمومی در بخش وکیل کیفری اشاره شد، می باشند. جرم های اقتصادی شامل کلاهبرداری که در بخش مشاوره حقوقی دعاوی، دعاوی کلاهبرداری به آن اشاره شد.آیین دادرسی کیفری

ماهیت آیین دادرسی کیفری

آیین دادرسی کیفری و قوانین آیین دادرسی کیفری جهت ایجاد امنیت و آرامش برای اشخاص و جامعه می باشد که در بخش مشاوره حقوقی کیفری به جزئیات و چند و چون آن اشاره شده است.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

تعریف حقوق کیفری

حقوق کیفری بخش از حقوق عمومی می باشد که حقوق عمومی نیز مربوط به جامعه است. حقوق کیفري شامل حمایت ها و قوانین دولت در جهت حمایت از جامعه و حقوق اشخاص می باشد.  در کلیه حقوق مطرح شده در بخش کیفری را مشاوره حقوقی قادر به راهنمایی می باشد.
حقوق کیفري در واقع حقوق جزا می باشد، یعنی حقوق و قوانین جزایی در بخش حقوق کیفري اسلام مطرح شده است. و وکیل مربوط به این حوزه وکیل کیفری می باشد.
حقوق جزا که به آن حقوق ارزش ها نیز گویند، هدفش تعیین قوانینی می باشد که افراد بر اساس آن قوانین ملزم به رعایت ارزش هایی در جامعه و عرف و در مقابل اشخاص می باشند. در حقوق کیفري (حقوق جزا)، اجرای قوانین و مقررات به صورت شدید، تاکیدالاجرا می باشد.حقوق کیفریادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

دادرسی کیفری بایستی طبق استناد به قانون باشد و با شناخت حق و حقوق دو طرف دعوی، رعایت کامل حق هر دو طرف دعوی را تضمین نماید.  هر دو طرف دعوی قادر به اخذ وکیل کیفری در دادگاه می باشند.
مقررات و قوانین مربوط به دادرسی کیفری بایستی طوری باشد که در ارتکاب جرم یکسان توسط اشخاص مختلف، یه یک صورت عمل شده و مجازات های مشابهی صادر گردد.
دادرسی کیفری شامل نحوه عملکرد قضات نیز می باشد، یعنی حتی قضات و مسئولین انتظامی نیز شامل قوانین و مقررات حقوق کیفری می باشند.
در صورتی که هر گونه مشکلی قبل از تشکیل دادگاه و یا اخذ وکیل کیفری داشته باشید، می توانید از مشاوره حقوقی کمک بگیرید.
رسیدگی به صلاحیت قضات
وظیفه رسیدگی به این امر بر عهده دادگاه عالی رسیدگی به صلاحیت قضات می باشد.
تعیین و تشخیص این صلاحیت (صلاحیت قضات) بر عهده یکی از مقامات زیر می باشد.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

مراجع قضایی در دادگاه های کیفری بایستی با تمامیت بی طرفی و بصورت مستقل در مورد اتهام وارد شده به اشخاص در کمترین زمان ممکن رسیدگی نموده و تصمیم گیری نهایی را در سریعترین زمان ممکن اعلام نمایند.
در هنگام انجام یک دادرسی کیفری مربوط به جرم کیفری صورت گرفته، حق و حقوق اشخاص طبق قانون و مقررات بایستی رعایت شود. قانون و مقرراتی که بیان کننده حقوق آزادی مشروع شخص می باشد، بایستی مورد احترام قرار گیرد.

انواع دادگاه های کیفری

دادگاه کیفری ۱
دادگاه کیفری ۲دادگاه های کیفریادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

تعریف کیفر
در بخش آیین دادرسی کیفری، تمامی نکات من جمله راه و روش شکایات کیفری و تجدید نظر در احکام بیان شده است. کیفر به معنای مجازات بر اساس قانون و مقررات کیفری می باشد. وظیفه رسیدگی و پیگری امور موکل بر عهده وکیل کیفری می باشد.

شکایت کیفری چیست؟

شکایت از شخص خاطی یا شخصی که مرتکب خلافی شده و عمل او طبق قوانین و مقررات و نظر قاضی مستحق مجازات می باشد، شکایت کیفری گویند. در قسمت وکیل کیفری تشریح نمودیم که در شکایت کیفری، برای مورد اتهام جرم، طبق قوانین کیفری مجازات در نظر گرفته می شود.

شکایت کیفری

طرح شکایت کیفری

شاکی هم خود شخصا و هم توسط وکیل کیفری می تواند شکایت خود را در شکوائیه مطرح نماید. شکایت کیفریدر نخستین گام در دادسرا مطرح گشته و در طرح شکایت، دادستان مورد خطاب شکوائیه باشد.  در طرح شکوائیه می توان از مشاوره حقوقی یاری جست.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵

حتی قوانین کیفری نیز نیازمند تغییر و اصلاحاتی در آن ها می باشند. در ارتکاب به عملی توسط یک شخص، درصورتی که در قوانین کیفری آن عمل را جرم شناخته و مرتکب شونده را مجرم، در آن صورت جرم صورت گرفته، جرم کیفری بوده و مشمول قوانین و مجازات کیفری خواهد شد.  در بخش وکیل کیفری در برخی ازین موارد توضیح داده شده است.
مشاوره حقوقی در مواردی که جرمی صورت گرفته و شکایتی نشده است، می تواند در اخذ وکیل مناسب و قوانین و مقررات توضیحات لازم را داده و در جهت اخذ وکیل کیفری مناسب یاری نماید.

قانون کیفری جدیدادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ]