سایت بهترین ابزارنقش دولت ها در نانو تكنولوژی

نانوتكنولوژی ـ كه از تولد مفهوم آن بیش از چند دهه نمی‌گذرد ـ طفل با استعدادی است كه پله‌های رشد و ترقی را بسیار سریع‌تر از تصور پیموده و تا غلبه آن برهمة‌ ذهنیت‌های علمی فاصله‌ای نمانده است

دانلود نقش دولت ها در نانو تكنولوژی

نقش دولت‌ها در نانو تكنولوژی
مقاله
تحقیق
پروژه
پایان نامه
نقش دولت ها در نانو تكنولوژی
مقاله نقش دولت ها در نانو تكنولوژی
تحقیق نقش دولت ها در نانو تكنولوژی
پروژه نقش دولت ها در نانو تكنولوژی
پایان نامه نقش دولت ها در نانو تكنولوژی
دانلود مقاله
دانلود تحقیق
دانلود پروژه
دانلود پایان نامه
دسته بندی فنی و مهندسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 34 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 32

نقش دولت ها در نانو تكنولوژی

 

نانوتكنولوژی ـ كه از تولد مفهوم آن بیش از چند دهه نمی‌گذرد ـ طفل با استعدادی است كه پله‌های رشد و ترقی را بسیار سریع‌تر از تصور پیموده و تا غلبه آن برهمة‌ ذهنیت‌های علمی فاصله‌ای نمانده است در این میان همة‌ كشورها به تكاپو افتاده و در شكوفایی آن به گونه‌ای سهیم شده اند آنچه پیش روی شماست ساختاری است كه با ملحوظ نمودن نیاز به سرعت و یكپارچگی در راستای توسعة‌ همه جانبة‌ این فن‌آوری در كشورمان پیشنهاد می‌شود.

مقدمه

چهل سال پیش Richard Feynman، متخصص كوانتومی نظری و دارندة جایزه نوبل در سخنرانی معروف خود در سال 1959 تحت عنوان “ آن پایین فضای بسیاری هست ” به بررسی بعد رشد نیافته‌ا ی از علم پرداخت كه اساس و نظام عمل و اندیشه جهان را لرزاند. نظر و منطق Feynman دنیای اجسام و افعال “ بزرگ ” سالهای صنعتی را به سمت كوچك شدن، حركت داد.Marvin Minsky- یابنده هوش‌های مصنوعی ـ افكار در ظاهر دور از واقع دانشجوی جوان خـود Eric Drexler را بـرای بـاروری تفكرات Feynman پذیرفت و به‌عنوان استاد راهنما،روند پیشرفت پایان‌نامه Drexler را هدایت كرد. “نانو تكنولوژی” نامی است كه Drexler بعدها برای ایده‌‌های نوین خودش انتخاب كرد.

نانو تكنولوژی مولكولی نوعی فن‌آ وری تولیدی است كه مواد ودستگاهها و سیستم‌ها را با كنترل ماده در مقیاس طولی نانومتر به وجود می‌آورد و از خواص و پدیده‌های نوظهور كه در مقیاس نانو توسعه یافته‌اند، بهره برداری می‌كند. هدف نانو تكنولوژی ساختن مولكول به مولكول آینده است با فرض اینكه تقریباً همة ساختارهای باثبات شیمیایی كه از نظر قوانین فیزیك رد نمی‌شوند را می‌توان ساخت.اما اساس منفعت نانوتكنولوژی، دقت آن است. فن‌آوری تا به امروز هرگز چنین كنترل دقیقی نداشته است و همة فن‌آوری‌های كنونی‌، فن‌آوری‌های بزرگی هستند.

بر اساس آنچه گفته شد یافته‌های امروزی بشر به جایی رسیده كه قدرت تغییر خواص و ویژگی‌های دنیای پیرامون خود را دارد و به بنای فضای جدیدی برای زیستن می‌اندیشد و اگر امروز ما به عنوان عضوی از خانواده بزرگ جامعه بشری به فكر چیدمان آینده خود نباشیم، بزودی محكوم به زندگی در دنیای دست‌ساز دیگران خواهیم شد كه مطمئناً با خواست و اراده ما متفاوت خواهد بود.

كشور ما به عنوان یك كشور در حال توسعه، با مشكلات و موانع اجتماعی، اقتصادی و تولیدی بسیاری روبروست اما به‌دلیل اهمیت ورشد سریع N.T و نیز ویژگی‌های خاص آن ( از قبیل عدم نیاز به وسایل و تجهیزات فراوان و سهم به‌سزای طراحی‌های نرم‌افزاری در تولید محصولات آن‌ ) و همچنین وجود چشمگیر دانشمندان ایرانی نانوتكنولوژیست در سطح دنیا‌،‌ما قادر خواهیم بود در صورت اقدامات سریع و به موقع در ساخت جهان آینده سهیم باشیم. ما زمانی صاحب این تكنولوژی می‌شویم كه راهبری و مدیریت آن بر عهده خودمان باشد اگر چه همكاری دیگر كشورها نیز در این مسیر یاریگر ما باشد.

دانلود نقش دولت ها در نانو تكنولوژیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

http://up.memarfa.com/uploads/01_26a64.jpg

ایده ساخت شهرهای شناور چیز جدیدی نیست و مدتی است که ذهن بشر امروز را مشغول خود ساخته است، افزایش جمعیت دنیا و کمبود زمین برای سکونت و هزاران عامل دیگر باعث و بانی چنین طراحی‌ها و ایده‌ها می‌باشد، این ایده که Lilypad نام دارد توسط Vincent Callebaut طراحی شده است شهری شناور می‌باشد که چشم‌ها را خیره می‌سازد.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (1)
تاريخ : ۴ تير ۱۳۹۵
شیت بندی طرح معماری

1
در شیت بندی نکات متعددی مؤثر خواهند بود . لیکن اولین تأثیر مربوط به ذوق و سلیقه خود شخص بوده و سپس مواردی که در دروس مبانی و مقدمات طراحی آموخته ، خواهد توانست به او در بیان درست طرح و ایده و کانسپت طراحی شده کمک کند. این موارد می تواند شامل مواردی باشد که در ادامه مطلب به آنها اشاره شده است.
1) اولین تأثیر مربوط به ذوق و سلیقه خود شخص بوده و سپس مواردی که در دروس مبانی و مقدمات طراحی آموخته ، خواهد توانست به او در بیان درست طرح و ایده و کانسپت طراحی شده کمک کند.
2) تعادل بصری در شیت ایجاد کنید .
3) بصورت آگاهانه شیت را سنگین کنید .
4) استفاده از فیگوری که خیلی پرداخت شده است بنا را تحت الشعاع قرار میدهد و هدف اصلی نشان دادن خود بناست و نباید عناصری دیگر، بیشتر از خود بنا به چشم بیاید .
5) خطوط را به طور مناسب انتخاب کنید . طوری که در هماهنگی کامل باهم باشند . البته بعضی وقتها ممکن است که برای تاکید برعنصری نسبت به سایر عنصرها خطوط متفاوتی را به کار ببرید . مثلاً در ترسیم کوه خطوط شکسته استفاده کنید ؛ در حالی که بقیه جاها خطوط منحنی انتخاب شده باشد.

6) توجه داشته باشید که کنترل انرژیهای بصری شیت اصلی اساسی و مهم است و برای جلوگیری از فرار دید بیننده اهمیت حیاتی دارد .

عكس و تصاویر زیبا برای زیباسازی وبلاگ شما -------------- بهاربیست دات كام ------------- bahar22.com ------------ عكس تصاویر زیباسازی وبلاگ فارسی عكس و تصاویر زیبا برای زیباسازی وبلاگ شما -------------- بهاربیست دات كام ------------- bahar22.com ------------ عكس تصاویر زیباسازی وبلاگ فارسیادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

فیلم های آموزش اسکیس، راندو و پرسپکتیو با ماژیک
مجموعه خلاقیت در معماری
قسمت ۵۰ از ۵۰ اضافه شد ( تمامی قسمت ها به صورت کامل قرار گرفت )
استاد عمادالدین زند
l همراه لینک خرید پستی این مجموعه l
همراه تخفیف ویژه

با درود فراوان

ایران مهراز با افتخار تقدیم میکند

فیلم های آموزش اسکیس، راندو و پرسپکتیو با ماژیک توسط استاد عمادالدین زند

برای یادگیری فنون اسکیس و تکنیک های راندو کردن با انواع ابزارهای گوناگون رنگ آمیزی، شاید چیزی بهتر از دیدن نمونه کار اساتید این فن و بهره گیری از تجربیات کلامی آنها نباشد.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
.:: با کمترین حجم ::.

.:: وبا کیفیت عای ::.

| فیلم اموزشی چگونه مثل یک معمار فکر کنیم |ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
A Design : معرفی نفرات اول معماری و طراحی سال 2015

مترجم: ثنا حسینیان
A Design امسال نیز لیستی از بهترین رنکینگ ها در بخش های هنر، معماری و طراحی منتشر کرده است و در آرل لیست برترین کشور ها در معماری و طراحی 2015 را قرار دادیم. ایالات متحده آمریکا با کسب 252 جایزه بین المللی در رده ی اول لیست قرار دارد و ایران برخلاف سال پیش که در رتبه ی 17 بود، به رتبه ی 13 با 47 جایزه ی بین المللی رسید و لیست معماران ایرانی که جوایز به آن ها تعلق گرفته نیز قرار داده شد. در این بخش بهترین پروژه ها در بخش های مختلف را معرفی خواهیم کرد.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
نمایشگاه میدکس ۲۰۱۶ در بیستم تا بیست و سوم دی ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد ، تعداد 203 شرکت داخلی و 65 شرکت خارجی محصولات و دستاوردهاي خود در زمینه تولید انواع دكوراسيون نمايشگاهي ، هوشمند سازي منازل ، كاغذ ديواري ، ديوار پوش ، كفپوش ، پرده ، سیستم های نورپردازی ، سقف کاذب ، ترموود ،طراحي سازه و طراحي دكوراسيون داخلي ، نما ، محوطه و ... به نمایش گذاشته بودند  . 
با توجه به تاریخ برگزاری این نمایشگاه  و قرار گرفتن در روزهای میانی هفته ، می توان گفت زمان برگزاری نامناسبی بوده است .ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

مجـــله نودیـــد معمـــاری شمــارششم -آذر و دی 1394ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

مجـــله نودیـــد معمـــاری شمــاره پنجم - مــهر و آبان  1394ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

http://up.memarfa.com/uploads/01_5a5f2.jpg

تصور کنید قدم به ساختمانی می‌گذارید اما به جای اینکه وقتی وارد آسانسور شدید، به سمت بالارفته و نمایی وسیع از شهر و یا ساحل دریا دیده شود، به ۶۰ متری زیر آب ب‌روید و با ماهیانی که در آب جابجا می‌شوند روبرو ‌شوید! نه این یک فیلم یا رمان تخیلی اوایل قرن بیستم نیست و قرار نیست به یک پایگاه مخفی در اعماق آب بروید؛ این هتلی است که یک گروه طراح قرار است در دبی و در سواحل خلیج فارس به آن رنگ واقعیت ببخشند.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ]